Pieczony dzik w całości
Uczta z pieczonym dzikiem na rożnie odbywa się w najstarszej części Zamku - zamkowej winiarni piwnicznej -lub przy dobrej pogodzie nad Jeziorem Zamkowym. Dzik jest pieczony na ogniu w całości według staropolskiej tradycji. Do pieczonego dzika serwujemy bufet sałatkowy, pieczywo oraz pieczone ziemniaki. W piwnicach zamkowych znajduje się także bar, gdzie można nabyć napoje i alkohole.
Kapela muzyczna do uczty z dzikiem
Oprawę muzyczną zapewnia świetny i profesjonalny zespół muzyki biesiadnej, stwarzając Państwu niepowtarzalną atmosferę wspólnej zabawy.
Koncert muzyki klasycznej
Dla miłośników muzyki klasycznej istnieje możliwość zorganizowania koncertu fortepianowego w Zamkowej Sali Koncertowej.
Staropolska Uczta Rycerska
W programie: powitanie miodem pitnym ~ przebranie w tuniki rycerskie ~ ceremonia mycia rąk w wodzie różanej
Menu: Wiejski chleb z domowym smalcem, kiszone ogórki, kaszanka, pasztet swojski, wędzona makrela i smażony pstrąg, pieczenie, udziec wieprzowy w całości, swojska kiełbasa i wędzony boczek, polewka staropolska, golonki, żeberka, pieczone udka z kurczaka, ziemniaki okraszane boczkiem i w mundurkach, biała kapusta zasmażana, kosz z owocami oraz ciasto z zamkowej kuchni.
Wąchanie tabaki. Wspólna wędrówka z pochodniami wokół Jeziora Zamkowego.
Zamkowe Grillowanie
Z przyjemnością zapraszamy naszych gości do wzięcia udziału we wspólnym grillowaniu – na łonie natury, przy drewnianych ławach, nad jeziorem Zamkowym. Przy ognisku serwujemy kiełbaski i mięso z grilla. Dla chętnych istnieje możliwość własnoręcznego upieczenia kiełbasek w ognisku. Szefowa kuchni oprócz menu z grilla proponuje: Żurek, smażone ziemniaki oraz Deser Rycerski. Bufet sałatkowy z różnorodnymi dodatkami, sosy do sałat i mięs doskonale uzupełniają biesiadne menu.
Zabawa z zespołem muzycznym lub dyskoteka z DJ-em
Przejażdżki bryczką 12-osobową
Pokazy sztucznych ogni:
Na zakończenie Państwa przyjęcia weselnego proponujemy fajerwerki, które uświetnią wspólną zabawę.
Pokazy Walk Rycerskich
Zostaniecie Państwo powitani przez Wielkiego Mistrza: wystrzałami z armat i hakownic ładowanymi czarnym prochem sporządzonym według średniowiecznej receptury. W programie: prezentacja tańców dawnych, pojedynki rycerskie: na półtoraręczne miecze, topory, kiścienie i korbacze, konkursy i zabawy rycerskie, turniej kuszników.
Ślub w kapliczce przyzamkowej
Niewielki kościółek wzniesiony w 1580 roku charakteryzuje się bogatymi renesansowymi elementami jak: ambona, ołtarz, chrzcielnica i loża kolatorska. W dobudowanej w 1700 roku kaplicy grobowej znajdują się dwa oryginalnie zachowane barokowe sarkofagi: mosiężny – Henryka von Podewils, zm. 1696 r. i marmurowy, ozdobiony rzeźbami – Adama von Podewils, zm. 1697 r. Proponujemy udekorowanie kapliczki przez profesjonalną florystkę kwiatami Państwa wyboru.